Image

GIVE IN TO GIVING


کافیه فقط یکبار دستهایمان را از جیبمان درآوریم تا زندگی را با وضوح بیشتری لمس کنیم.
این انیمیشن زیبا کاری از گروه ایرانی بدسبیل به سفارش بانک ملی دوبی می باشد.

1.png

Kiwi-کیوی (2006)

️این انیمیشن را دونی_پرمدی (Dony permedi) به عنوان بخشی از تز فوق لیسانسش تهیه کرده و به ما نشان می دهد که یک پرنده کوچک کیوی چه تلاش هایی که برای رویای زندگیش (تجربه حس پرواز)انجام نمی دهد.

  • اگر چیزی را با تمام وجود می خواهید، در راه بدست آوردنش تسلیم نشوید.شاید مبارزه کردن سخت باشه اما یقینا حسرت خوردن بسیار سخت تر است.
2.png

انیمیشن خلاقانه و مفهومی"پدر"

نمايش ١٠٠ ثانيه اي
 نقش پدر در خانواده   
⭕️پدر تكيه گاهي است كه بهشت زير پايش نيست. بهشت بر روي آن بنا شده است.
3.png

عاشقانه" پدر و دختر"؛ برنده اسکار بهترین انیمیشن کوتاه

⭕️شاهكار معناگرا و ٨ دقيقه اي " دودوك" كه ساخت آن ٤ سال طول كشيده است!
4.png

انيميشين اسكاري "پا در هوا"(‏head over heels)|
محصول ٢٠١٣، انگلستان

5.png
⭕️ شناسنامه وافتخارات
این انیمیشن ده دقیقه ای، شاهکاریست از مدرسه ملی فیلم در انگلستان كه یکی از معتبرترین مدارس فیلم جهان و نام آورترین در بریتانیاست.
"تیم موثی ریکِت"، کارگردان و نویسنده آمریکایي، این فیلم را برای پایان نامه دانشجویی اش ساخته که نامزد جایزه اسکار۲۰۱۳ شد!همچنين کلکسیونی از جوایز متعدد نصیب این انیمیشن شده و در جشنواره_کن هم به نمایش درآمده است.
⭕️ خلاصه_داستان
داستان انیمیشن در رابطه با دو زوج است که زندگی و عقیده های مختلفی دارند.یکی بر روی سقف خانه و دیگری بر روی كف خانه زندگي ميكنند.
⭕️ نامگذاري
اصطلاح Head over Heels در انگلیسی یعنی کسی که از هیجان روی دستهایش چرخ می زند و پا در هوا می شود. اما اصطلاح پا در هوا،‌ به معنی بی تکلیفی هم هست. درحقیقت انتخاب اسم، بسیار هوشمندانه بوده، چنانکه داستانش هم هوشمندانه است.
توضيح_ويدئو:
"پادر هوا" یکی از زیباترین انیمیشن هایی که در زمینه مشكلات و زيبايي هاي روابط همسران ساخته شده است.تم انسانی آن موجب ميشود هر بیننده ای با داستان این انیمیشن هم دلی می کند. انگار كه داستان آن برای یک فرهنگ و یک ملت نیست و تمام انسانها را شامل می شود.
این انیمیشن گویای این است که اگرچه زن و مرد بسیار به هم علاقه دارند، اما همواره دیدگاه های مجزایی دارند که آنها را به سمت خود جذب میکند و خیلی اوقات نيز به طور كامل با هم متفاوت است، مثل دو دنیای متفاوت.
آنها در یک خانه زندگی میکنند، اما جاذبه زمین برايشان متفاوت است و به همين خاطر نمیتوانند دنیای يكديگر را تجربه و درك کنند.
 جالب است كه آنها حتي راه هایی برای نزدیک شدن به هم پیدا ميكنند، اما بازهم دنیای متفاوتشان مانع از درک متقابل می شود.
⭕️نمادهاي_روانشناسي
به طور خلاصه و از زاويه اي ديگر ميتوان درباره اين انيميشن خلاقانه و حساب شده به موارد زير اشاره كرد:
١- رابطه من و سايه ام :
(بخش مردانه و زنانه در نماي قدم زدن در كنار رودخانه؛ مفهوم سايه كه برگردان واقعيت و كم داشت هاي دنياي ماست. )
٢- دست برداشتن از تلاش  براي تغيير ديگري در ازدواج:
 (جايگزين كردن تلاش براي درك و فهم ديگري با نزديك شدن و كشف قواعد دنياي ديگري ؛ راه رفتن با كفش ديگري بجاي قضاوت راه رفتن او)
٣- تداوم احترام در عين اختلاف:
(پيوند عاطفي با حفظ فاصله و احترام و رعايت دنياهاي متفاوت در نماي آخر؛ راه رفتن، نگاه يا دنياي هيچيك در نماي آخر هنوز تغييري نكرده و فقط درك مشترك و يك ريسمان تعلق مبتني بر اختيار بين آنها ايجاد شده است كه هر كدام ميتوانند آن را رها يا قطع كند.)
٤- خطاهاي شناختي:
(برگرداندن عکس ازدواجشان كه هر كدام به سمت جاذبه دنیای خود انجام ميدهند نيز نشان دهنده احساسي است كه به عشق خود دارند؛ انگار كه هر کدام فکر میکنند خودش به رابطه اي كه دارند علاقه بیشتری دارد و سهم بیشتری در دیدن آن عکس مشترک دارد. نگاهی که خیلی از زوجها به رابطه خود دارند.)
 
٥- روانشناسي مصور"تفاهم":
"تفاهم" درك تفاوت هاست و "مدارا" كليد تفاهم. مفهوم انطباق، سازگاري و حتي تاب آوري در روانشناسي روابط عاطفي و زناشويي مانند مفهوم كليدي و راه حل پاياني اين انيميشن درخشان به اين نكته اشاره دارد كه "درك مشترك" اجازه خروج از دنياي بسته قبل را به انسان ميدهد ( كه اينجا با نماد پياده روي به تصوير كشيده شده است. )